Magistyka

radekg Cienie Esteren 0 Comments

Magistyka (Magience) zawitała na półwyspie dzięki wysłannikom z Kontynentu i wywołała entuzjazm wśród mieszkańców Tri-Kazel, szczególnie w królestwie Reizh (czyt. Rajc). Powołany został zakon Magistyków (Magientists order), który pokazał, że cudowne narzędzia i maszyny mogą w znaczny sposób ułatwić życie ludzi. Dzięki Magistyce bieżąca woda, oświetlenie ulic i inne cuda stają się bardziej powszechne w miasteczkach Reizh i innych dużych miastach wszystkich Królestw.
Magistyka zależna jest całkowicie od użycia substancji zwanej Topnikiem (Flux), energii pochodzącej z przeróżnych materiałów – z kamieni, roślin czy martwych lub żywych ciał. Produkcja tej cudownej substancji wymaga dużych ilości surowca oraz powoduje znaczne zanieczyszczenia. Przede wszystkim jednak przeciwstawia się tradycji poszanowania natury, panującej wśród ludzi półwyspu.
Sam Topnik występuje zawsze w formie płynnej lecz może posiadać różne kolory – niebieski, zielony, czerwony czy bursztynowy. Przechowywany i sprzedawany jest w kartridżach różnych wielkości. Bardzo poszukiwaną formą Topnika jest tzw. kopalny Topnik (Fossil Flux), którego poszukiwania i wydobycie były oficjalną przyczyną wybuchu Wojny Świątyni (The War of the Temple) pomiędzy królestwami Gwidre (czyt. Głidre) i Reizh.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.